Maciej Jarzębski

O mnie

Certyfikowany terapeuta EMDR | Magister psychologii ze specjalizacją z psychologii klinicznej | Uczestnik Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR

Nazywam się Maciej Jarzębski. Jestem psychologiem, interwentem kryzysowym i terapeutą EMDR. Ukończyłem psychologię o ścieżce psychologia kliniczna na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, oraz liczne szkolenia specjalistyczne z zakresu psychotraumatologii, reagowania kryzysowego i psychoterapii EMDR.

Na co dzień pomagam moim Pacjentom przepracowywać ich trudności tj. depresja, stres pourazowy czy zaburzenia lękowe. Korzystam z nowoczesnej terapii przetwarzana (EMDR), która koncentruje się na niekorzystnych doświadczeniach życiowych i pomaga skutecznie uwolnić się od wielu problemów natury psychicznej.

W ramach mojej pracy również często udzielam doraźnych interwencji kryzysowych. Są to konsultacje adresowane dla osób, które zmagają się z obecnym kryzysem życiowym, problemem, który ma dla nich status trudności nie do pokonania. Wśród takich osób znajdują się często ofiary przemocy domowej, osoby uzależnione od substancji, a czasem ludzie przeżywający normatywne kryzysy rozwojowe (tj. utrata pracy czy wybór studiów). Zapewniana interwencja kruszywa pozwala tym osobom zobaczyć swój problem z obiektywnego punktu widzenia, zrozumieć siebie, a w rezultacie zaplanować skuteczne działania, by mogli rozwiązać problem.

Nieustannie rozwijam i aktualizuję swoje kwalifikacje. Dzięki specjalistycznym szkoleniom korzystam z doświadczenia zagranicznych autorytetów w dziedzinie psychologii klinicznej. Uczestniczę też w konferencjach naukowych i śledzę wyniki bieżących badań.

Uważam, że praca psychoterapeuty nie polega na szukaniu zaburzeń. Lecz na rozwijaniu w ludziach takich umiejętności, które pozwolą im uwolnić się od cierpienia. Moim zdaniem usługa psychologiczna to nie tylko pomoc, lecz przede wszystkim profesjonalne wykonywanie swojej pracy.

Poza psychologią interesuje mnie sztuka tworzenia wartościowych treści dla internetu, funkcjonalny design i moda. Kocham zwierzęta, promuję zdrowy styl życia i staram się inspirować ludzi, by dbali o nasz wspólny świat.

Jeśli masz do mnie jakiekolwiek pytania, serdecznie zapraszam do kontaktu, a najważniejsze informacje dotyczące współpracy znajdziesz pod poniższym linkiem.

Współpraca